Knôt ZIPPO

Neohodnotené

Značka: ZIPPO

Počet kusov: 1 kus v balení

Určené pre typ zapaľovača: ZIPPO

Dostupnosť Skladom
Kód: 91
€3,50
Knôt ZIPPO
Neohodnotené

Ponúkame Vám kvalitné knôty do zapaľovačov legendárnej značky Zippo, vyrobené z nehorľavého vlákna v ktorom je zapletený medený drôt. Jedno balenie obsahuje jeden knôt do zapaľovača.

 

Výmena knôtu vášho zapaľovača

Ak je knôt Vášho zapaľovača zuhoľnatený, prestane v ňom stúpať palivo a Váš zapaľovač bude zle chytať a horieť, napriek tomu, že je riadne naplnený palivom.

Predtým, než ho vymeníte, môžete uchopiť jeho obhorené časť kliešťami alebo pinzetou a opatrne ho vytiahnuť smerom von, kým nebude vidieť čistú bielu plochu. Obhorenú časť odstrihnite ostrými nožnicami zhruba na úrovni horného okraja škrtacieho kolieska. Dajte pozor, aby sa pri zastrihávaní knôt nerozštiepil, príp. aby nebol vytiahnutý nad komín zapaľovača – plameň by bol zbytočne vysoký a spotreba benzínu by bola nadmerná. Knôt v komíne narovnajte. Týmto spôsobom ho môžete  upraviť 2x až 3x, než ho vymeníte za nový.

V prípade, že bude potrebné výšku knôtu znížiť, alebo ho úplne vymeniť vyberte vnútro zapaľovača z puzdra a otočte ho hore nohami. Na spodnej strane uvidíte skrutku. Uvoľnite ju a pomaly vytiahnite von. Opatrne vysypte kamienok z vnútra zapaľovača. Tieto diely uložte na bezpečné miesto. Z nádrže vyberte bielu plstenú podložku a výplňový materiál podobný vate. Cez komín navlečte nový knôt a pinzetou cez palivovú komoru nastavte jeho výšku.

Natlačíme výplňový materiál späť do zapaľovača tak, aby knôt v maximálnej možnej miere prechádzal celú palivovú komorou medzi jednotlivými kúskami výplne (nie je vhodné natlačiť do komory najskôr knôt a potom výplň – palivo nebude do knôtu optimálne stúpať). Na dno zapaľovača pridajte plstenú podložku. Do otvoru vložte kamienok a zľahka zasuňte späť skrutku s pružinou a utiahnite ju. Naplňte vnútro palivom a vložte ho späť do schránky zapaľovača.